10 הערים עם ריכוז חברות ההייטק הגבוה ביותר בארץ

על ידי 3 באוקטובר 2018מאמרים

אם נבחן את שוק ההייטק בישראל, נראה שיש לנו לא מעט במה להתגאות. בישראל יש מאות חברות הייטק גדולות ואלפי סטארט אפים שנחשבים לקטנים יחסית, מידע שרלוונטי למי שמחפש איפה לגור ומתעניין איפה יש ביקוש לעובדי הייטק ולא פחות מכך, גם למי שמחפש היכן להשקיע בנדל"ן דירות למגורים.

אז איפה מתחבאות אותן חברות הייטק? באילו ערים יש את הריכוז הגבוה ביותר בארץ? הנה 10 הערים הללו שכדאי לדעת עליהן:

  1. תל אביב – שלא במפתיע, תל אביב היא המובילה ברשימת הערים בהן יש את ריכוז חברות ההייטק הגבוה ביותר. למעשה, רבע ממשרות ההייטק החדשות בישראל מוצעות בתל אביב.
  1. הרצליה – גם מהנתון הזה אתם בטח לא מופתעים. הרצליה היא העיר השנייה בישראל עם ריכוז חברות ההייטק הגבוה ביותר, והיא מציעה למי שמחפש להיכנס לתחום מעל ל-15% מהצעות העבודה. גם העיר הבאה ברשימת ריכוז חברות ההייטק ממוקמת במרכז…
  1. פתח תקווה – פתח תקווה היא לא רק עיר שהתפתחה מאוד בשנים האחרונות בתחום התשתיות, המגורים, הבילויים והתעשייה אלא גם בתחומי ההייטק. היא מחזיקה בתואר: "אחת הערים עם ריכוז חברות ההייטק הגבוה ביותר בישראל" מה שמושך אליה לא מעט צעירים. ההייטק בפתח תקווה מרוכז בעיקר בקרית אריה וקריית מטלון.
  1. באר שבע – באר שבע גם היא נכנסה כבר מזמן לרשימת 10 הערים עם ריכוז חברות ההייטק הגבוה בישראל. חשוב לזכור גם את הפארק הטכנולוגי בעומר הסמוך לה בו ישנו גם כן ריכוז של חברות הייטק רבות
  1. קריית גת – בקריית גת אין אולי ריכוז משמעותי של חברות הייטק אך כמות העובדים באינטל שממוקמת בה יכולה לספק עובדים ללא מעט חברות מה שגם כן מכניס את העיר לרשימה המכובדת. עוד חברות הייטק בקריית גת: ויסוניק ואלאדין.
  1. ירושלים – עוד עיר עם כמות מכובדת של חברות הייטק שמרוכזות בעיקר בהר חוצבים ובגן הטכנולוגי מלחה.
  1. חולון – בחולון ניתן למצוא את פארק ההייטק עזריאלי בו יש חברות הייטק רבות. האזור כולו מתפתח מאוד ועתיד לכלול בשנים הקרובות בנייה רבה של מגדלי משרדים נוספים.
  1. רעננה –עיר באזור המרכז השרון שזכתה להיכנס לרשימה המכובדת הזו, בה ההייטק מרוכז בעיקר באזור התעשייה רעננה ובאזור צומת רעננה.
  1. יוקנעם עילית – יוקנעם עילית היא אחת מנציגות הצפון בה יש ריכוז של חברות הייטק ומקומות עבודה בתחומי ההייטק בעיקר בפארק תעשיות מורדות הכרמל. פארק הייטק נוסף בקרבת מקום עתיד לקום במבוא כרמל.
  1. כרמיאל – אור התעשייה כרמיאל מציע גם הוא תעסוקה בחברות הייטק בתפקידים שונים.

השאירו תגובה