3 טרנדים בעיצוב משרדי הייטק

על ידי 3 באוקטובר 2018מאמרים

אחד הדברים שכבר הובנו מזמן במשרדי הייטק ובמשרדים בכלל הוא שלחלל בו מתקיימת העבודה ולסביבה הפיזית יש השפעה עצומה על היעילות של העובדים, על מצב הרוח שלהם ועל המורל שלהם. הסביבה הפיזית אמורה לתת להם את המענה הטוב ביותר על מנת להרגיש מצוין מה שמתבטא קודם כל בעיצוב של המשרד. הוא צריך לשקף את התחושות הללו אך לבטא גם את ערכי הליבה של החברה או העסק.

יש לא מעט טרנדים עיצוביים בעולם העסקים והמשרדים, טרנדים שחלקם הגיעו לכאן לזמן קצר וחלקם עשויים להישאר אתנו עוד שנים ארוכות והנה שלושה מהם:

מתחמים קבוצתיים

לא, לא מדובר על חדרי הישיבות בהם מתכנסים העובדים והמנהלים בשביל לבחון פרויקטים מסוימים, בשביל לחדד נהלים או לכל מטרה אחרת. המתחמים הקבוצתיים החדשניים נועדו לדבר אחד בלבד – סיעור מוחות. ההבנה היא כי סביבה מתאימה עשויה לעודד יצירתיות, וכשמתכנסים בה כמה מוחות היא עשויה גם להוליד לא מעט רעיונות פורצי דרך. הם יכולים להיות אזורי ישיבה קבוצתיים עם ספות נוחות ואוירה ייחודית, עם צבעים לא שגרתיים, והם יכולים להיות אזורים לפעילויות פנאי כמו משחקי פינג פונג ואחרים. העיקר הוא ליצור את התחושה של פגישת עבודה מחוץ לעבודה.

שילוב מסכי ענק

עוד טרנד עיצובי במשרדי הייטק שניתן לראות בשנים האחרונות הוא מסכים בכל פינה. חברות הייטק רוצות לשדר החוצה קידמה וחדשנות אך גם בתוך המשרד – לשדר לעובדים טכנולוגיה והמסכים הגדולים כחלק מעיצוב המשרד עושים את העבודה מצוין. מעבר לתחושת החדשנות והמודרניות הם גם יעילים מאוד כחלק ממערך העברת המסרים לעובדים. המסרים הללו יכולים להיות עם נגיעה ישירה לעבודה כמו עדכון מסוים ויכולים להיות עוצמתיים כמו משפטי מוטיבציה שיגרמו לעובדים להיות טובים ויעילים יותר.

עיצוב גמיש שמתאים את עצמו

המוטיב המרכזי בחברות ההייטק הוא כמובן הטכנולוגיה וטכנולוגיה כידוע משתנה ומתפתחת כל הזמן. עיצוב משרדים כולל בתוכו שילוב של אלמנטים טכנולוגיים אך הוא צריך להיות גמיש מספיק לשינויים התכופים. כיום אבל גם מוטיבים חמימים כמו וילונות למשרד, הגשת תוכנית עיצוב חייבת לקחת בחשבון שינויים עתידיים קרובים והיא צריכה להיות כמה שיותר גמישה. היא צריכה לכלול התקנה של רכיבים טכנולוגיים כזו שניתן לשנות בקלות ובמהירות, צריכה לאפשר התרחבות מהירה, הוספה או הסרה של יחידות תקשורת והכל בעלות עתידית מינימלית.

טרנדים חדשים בעיצוב משרדי הייטק יתווספו מן הסתם לא מעט בשנים הקרובות, הם ישתנו ויתאימו את עצמם לתקופה, יתכתבו עם התקדמות הטכנולוגיה ויעברו לא מעט התאמות. אך בכל מצב, הם ישדרו חדשנות וטכנולוגיה בשביל להגביר יצירתיות ובשביל לעודד יעילות. עולם ההייטק הוא עולם אין סופי ולעיצוב המשרדים של חברות ההייטק יש חשיבות אדירה, הן ליצירת אוירה מתאימה וליצירת חללי עבודה אפקטיביים והן להעברת המסר הנכון ללקוחות הקיימים והפוטנציאליים.

השאירו תגובה